Ethereum Classic Nedir?

Ethereum, sanal para dünyasının Bitcoin'den sonra ikinci büyük sanal para birimidir. Buna karşılık olarak tarihinde büyük bir tartışma bulundurmaktadır. Ethereum Classic ise piyasanın devleri arasında 10. Sırada yer almaktadır. Ancak halihazırda var olan Ethereum sanal para birminin bölünmüş halidir. Her iki sanal para birmininde blokchain değerleri 1920000'e kadar eşdeğerdir.

Classic Ether ismiyle de bilinen bu sanal para, ethereum platformunda zamanında yapılan büyük çaplı saldırının sonucunda tanınmıştır. Şimdilerde ise ETH ile ETC arasında büyük bir çelişki ve çekişme vardır. Kimilerine göre ETC üretilmeye devam ettikçe, ETH için büyük bir risk oluşturmaktadır. Kimilerine göreyse ETH, platformlarda ayrılarak kendine çok daha iyi ve güvenli bir yol çizen kripto para birimidir.

Hardfork uygulandığı zaman geçiş yapamayan kullanıcılar yazılımlarını güncelleyemedi ve bu uygulamaya sahip olmayan blokchainlerinde madencilik yapmaya devam etti. Hardfork uygulaması da yeni ve eski sürümler arasında uyumsuzluk oluşturduğundan, eski blok zincirlerinde madencilik yapan kullanıcılar kendi blok zincirlerini otomatik olarak Ethereum ile eşdeğer olan 192000 blok zincirine kadar ayırmış oldular

Ethereum Classic Güvenilir Mi?

Ethereum'dan ayrılmasının en büyük sebeplerinden birisi olan güvenlik faktörü Ethereum'a göre Ethereum Classic'de daha etkilidir. Büyük Ethereum soygunundan sonra geliştirilen Ethereum Classic diğer coinlere nazaran daha güvenilir ve emin bir şekilde büyüme kaydetmektedir.

Ayrıca Ethereum Classic (ETC) Satın almak için tıklayınız.