Kripto Paramı Yanlış Cüzdana Gönderdim. Ne Yapmalıyım?

İşlem yapmak istediğiniz dijital paranızı yanlışlıkla farklı bir kripto para birimine ait cüzdana göndermeniz durumunda, web sitemizde bulunan destek bölümünden ya da [email protected] üzerinden doğru adrese yönlendirilmesini isteyebilirsiniz. İşlem düzeltme talebinizi ilettikten sonra ekibimiz çalışmaya başlar. İşlemin başarılı sonuçlanması durumunda söz konusu tutar Koineks hesabınıza tanımlanır.

Bu düzeltme işlemi oldukça zaman alan özel bir çalışma ve teknik açıdan büyük emek isteyen bir süreç gerektirdiğinden ancak bir hafta içinde sonuçlanabilir. Bu aşamada yapılan her kripto para kurtarma işlemi için yanlış adrese gönderilen dijital para biriminin işlem günündeki kuru üzerinden 100 TL değerinde bir işlem bedeli alınır. Kurtarma çabaları olumlu ya da olumsuz yönde sonuçlanabilir.  Koineks’teki cüzdanınıza gelmiş, alım-satımı yapılmayan tokenların kurtarma işlemi yapılmaz. BTC segwit adreslerine gönderilen BCH'ların teknik olarak kurtarılması imkansızdır.

Ripple, Stellar, Nem ve Eos kripto para birimlerinin cüzdan adresleri sabit olmakla birlikte bu kripto paraların transfer işlemleri kendilerine ait özel kodlar üzerinden gerçekleşir. Kullanıcılar cüzdan adresini doğru yazmış olsa bile kripto paraya ait özel kodu yazmamış ise bu transfer işlemi askıda kalır ve gerçekleşmez.
Bu işlemler için tarafımızca çalışma yapılır ve işlemin başarılı sonuçlanması durumunda söz konusu tutar Koineks hesabınıza tanımlanır.
Ripple, Stellar, Nem ve Eos kripto para birimlerine ait transfer işlemlerinizin gerçekleşmesi için aşağıda verilen kodları belirtmeniz gerekir.

Stellar, EOS : Memo Kodu

Ripple : Destination Tag

Nem : Message Kodu