Phishing Uygulama ve Sitelerden Nasıl Korunabilirim?

Siz değerli kullanıcılarımızın hesap güvenliği en büyük önceliğimizdir. Bu nedenle web sitemizde çift aşamalı güvenlik doğrulaması ile kişisel bilgileriniz ve yatırımlarınızın güvenliği üst düzeyde tutulmaktadır.

Kullanıcılarımızı phishing uygulama ve sitelere karşı Facebook ve Twitter sayfamızda bulunan sabit içerikler, e-posta duyuruları, kısa mesajlar ile bilgilendirmeye devam ediyoruz.

Koineks kullanıcısı olarak, kripto para borsamızın adını kullanarak phishing, kimlik avı dolandırıcılığı, sahtecilik ve şifre hırsızlığı amaçlı oluşturulan kötü niyetli yazılımlardan, internet sitelerinden ve sahte uygulamalardan korunmanız adına aşağıda sıraladığımız noktaları dikkate almanızı öneriyoruz.

İnternet üzerinden paylaşılan veya bir şekilde karşınıza çıkan reklamların ve paylaşımların Koineks’e ait olup olmadığından emin olunuz.

Sizi telefonla arayan şahıslar ile ne sebeple olursa olsun, kişisel bilgilerinizi ve şifrenizi paylaşmayınız.

Güvenmediğiniz veya tanımadığınız kişilerden gelen, Koineks adına size avantaj sunduğunu iddia edilen e-posta, kısa mesaj (sms) vb. içeriklerde yer alan linklere kesinlikle tıklamayınız.

Koineks’e kurumsal internet sitemizin adresi olan www.koineks.com adresinden erişim sağladığınızdan ve adresin https:// ile başladığından emin olunuz.

Kişisel bilgilerinizin gizliliği adına bireysel olarak almanız gereken önlemleri ihmal etmeyiniz. Şifrenizi, banka hesap ayrıntılarını, kimlik ve Koineks profil bilgilerinizi sanal veya fiziksel ortamda asla paylaşmayınız.

Koineks Teknoloji A.Ş. ‘ye ait herhangi bir mobil uygulama şimdilik bulunmamaktadır. Lütfen IOS ya da Google Play gibi mobil uygulama platformlarında Koineks adıyla açılan ve kullanıcılarımıza hizmet verdiğini iddia eden sahte mobil uygulamalara itibar etmeyiniz.

Firmamızın adını kullanıp Koineks’teki işleyişin değiştiğine ya da profil bilgilerinizin çalınmış olabileceğine dair söylemlerde bulunan veya sözde kazancınızı artıracak yatırım tavsiyeleri vereceğini iddia eden ve hatta bunlar için sizden nakit, menkul ve gayrimenkul karşılık talep eden kişilere itibar etmeyiniz.

Koineks ile ilgili yenlikleri ve değişiklikleri takip etmek için yalnızca Facebook, Twitter, Instagram ve kurumsal internet sitemizde yaptığımız duyuruları dikkate alınız.

Şüpheli bir durumla karşılaştığınızı düşünüyorsanız konuyu zaman kaybetmeden [email protected] e-posta adresinden veya 0 212 909 03 12 numarasından Müşteri Destek Ekibimize iletmeniz gerekmektedir.