USD Tether Nedir?

USDT herkesin bildiği ve düşündüğü gibi Dolar para birimi değildir. Exchange sitelerinde Coin olarak kullanılmaktadır. Değerini sabit bir şekilde 1 dolar ($) tutarında tutmayı hedeflemiş bir sanal para birimidir. Dönüştürdüğümüz diğer sanal para birimlerinin değerlerinde herhangi bir değişiklik olmuyor. Artış veya düşüş yaşamadığı için sabitlenmiş olarak 1 dolar para bandında duruyor. Para birimi (Örneğin 1 USDT = 1 dolar) ile birebir olarak eşleşir ve hazırda ki hesabınızda gerçek varlıklar tarafından %100 olarak desteklenir. İşin aslına bakacak olursanız zaman zaman dönüşümlerin yoğunluğundan dolayı 1 USDT = 0.92$ olduğu günlerde %8lik bir değer kaybına uğramıştır. Tabi ki bunun tam tersi de mümkün; 1 $ etrafında dalgalanarak fiyatını korumaya çalışmaktadır. Stabil ve garanti bir şekilde çizgisini koruyan USD Tether genelde parasını tam olarak karşılığı ile sanal paraya çevirmek isteyen kullanıcıların tercihindedir.

Tether Nasıl Çalışır?

Tether, omni protokolü ile blok zincirlerde bulunur. Omni protokolü, açık kaynaklı şifreleme simülasyonlarının verilmesi ve geri alınmasına imkan sağlayan blok zincirlerinin arabirim yazılımıdır. Tether platformunda ki para birimleri, hesabımızda gerçek fiyat para karşılığıyla %100 desteklenmektedir. Tether'ler ve Tether limited'in hizmet koşullarınca değişim gösterebilmektedir. Dönüşürm oranı 1 USDT = 1$'ye yaklaşık olarak eşittir.

Tether Nerede Kullanılır?

Tether şu anda beta sürümündedir. Tether'i sanal para birimi olarak kullanabileceğiniz bütün platformlarda kullanabilirsiniz. Genelde sanal parasının tam karşılığını almak isteyen kullanıcılar USDT'yi tercih etmektedirler. Ayrıca Tether, tüm devletlerin ve hükümetlerin uyum ve yönetmeliklerine uyma, güven verme ve şeffaf çalışmayı taahhüt eder.

Tether Hangi Gerçek Para Birimlerini Destekliyor?

Tether şu an ABD Doları(USD)$, Euro(EUR)€ ve yakında japon yenini de desteklemektedir. ₮ olarak temsil edilen Tether Platformu para birimleri $₮  €₮  olarak gösterilmektedir. Eğer yukarıda ki para birimlerinden birisine çevirmek istemiyor ve örneğin türk lirası karşılığını almak istiyorsanız Koineks Bitcoin Borsası'nı kullanıp dilediğiniz gerçek para birimine kolayca ve zahmetsizce çevirebilirsiniz.

USD Tether Güvenilir Mi?

Büyük para transferleri için kullanılan  USD Tether, hemen hemen sabit değer kuru ile kullanıcıları büyük zararlara uğratmadan para transferleri için kullanılabilir. 1₮ = 1$ Çok büyük değer kayıplarına uğramayan Tether(₮) Amerikan merkez bankası tarafından da desteklenmekte ve kullanılmaktadır. Para yatırma ve çekme işlemlerini hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca USD Tether satın almak için tıklayınız.